Prąd dla firm

Taryfy C

Podjęcie decyzji o zastosowaniu fotowoltaiki wymaga przygotowań. Przede wszystkim, konieczne jest znalezienie odpowiedniej firmy, która…

Taryfy B

Podjęcie decyzji o zastosowaniu fotowoltaiki wymaga przygotowań. Przede wszystkim, konieczne jest znalezienie odpowiedniej firmy, która…

Prąd dla firm – taryfy, ceny, dostawcy

Zużycie prądu w firmach, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach przemysłowych, jest naprawdę duże. Wiążą się z tym wysokie rachunki za prąd, które są dużym obciążeniem finansowym dla przedsiębiorców. Sukcesywnie rosnące ceny energii elektrycznej dotykają nie tylko klientów indywidualnych, lecz również biznesowych. Czy istnieje skuteczny sposób, aby płacić mniej za prąd? Tak! Poznaj taryfy, ceny i dostawców prądu oraz rozwiązania, które pozwolą zredukować ponoszone koszty.

Taryfy prądu dla firm

Prąd dla firm dostępny jest w kilku taryfach – to od niego w dużej mierze zależy cena energii. Taryfa energii elektrycznej jest planem cen, po których sprzedawcy oferują energię elektryczną.

Sprzedaż prądu dla firm oferowana jest w dwóch wariantach, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. Małe firmy, podłączone do sieci niskiego napięcia mają możliwość skorzystania z następujących taryf:

C11 – taryfa jednostrefowa dla małych firm, w których zużycie energii jest mniejsze niż 40 kWh rocznie – w tej taryfie cena prądu jest stała niezależnie od pory dnia,

C12a i C12b – taryfy dwustrefowe dla małych firm, u których rocznie zużyta energia jest mniejsza niż 40 kWh – w tym przypadku cena prądu różni się w zależności od pory dnia,

C21- taryfa jednostrefowa dla firm o rocznym zużyciu przekraczającym 40 kWh,

C22a i C22b – taryfy dwustrefowe z różnymi stawkami cen energii elektrycznej w ciągu doby dla przedsiębiorstw, które zużywają ponad 40 kWh rocznie.

Większe przedsiębiorstwa, które podłączone są do sieci średniego oraz wysokiego napięcia mają zazwyczaj przygotowywaną indywidualną ofertę z dopasowanym planem cenowym.

Sprawdź, ile kosztuje prąd dla firm u różnych dostawców

Cena energii elektrycznej u różnych sprzedawców jest inna, dlatego decydując się na wybór dostawcy każdy przedsiębiorca powinien sprawdzić, jaki jest jej koszt, warunki dostawy, a także dodatkowe usługi. Energia elektryczna zużywana jest przez przedsiębiorców w dużych ilościach, zatem niewielkie niuanse w ofertach dostawców mogą znacząco wpłynąć na finanse przedsiębiorstwa. Zaoszczędzone w wyniku zmiany sprzedawcy prądu pieniądze mogą zostać przeznaczone na inne cele, w tym związane z rozwojem firmy.

W wyborze najlepszego sprzedawcy prądu dla firm, oferującego najkorzystniejsze ceny prądu, skorzystać możesz z porównywarki dostawców energii elektrycznej. W naszym zestawieniu znajdują się sprzedawcy posiadający najlepsze oferty prądu dla firm.

Energia elektryczna dla firmy – jak wybrać najlepszą ofertę?

Dostępne na rynku oferty różnią się pod względem cen prądu. Jednakże różnice w stawkach to nie wszystko. Wybierając sprzedawcę warto również zwrócić uwagę na szczegóły takie jak:

  • Taryfa – ma realny wpływ na różnicę w cenie za kWh w określonych godzinach, porach dnia, dniach tygodnia,
  • Stawka za kWh – to od niej w dużej mierze zależeć będą comiesięczne wydatki. W przypadku dużych firm różnice w stawce będą mieć ogromny wpływ na wysokość rachunków,
  • Opłata handlowa – warto sprawdzić, jaka jest kwota doliczanej co miesiąc opłaty za obsługę,
  • Gwarancja stałej ceny – zyskując taką gwarancję na określony okres zyskujemy pewność, że w ustalonym czasie stawki za kWh się nie zmienią. Im dłuższa gwarancja, tym więcej można zaoszczędzić,
  • Czas trwania umowy – warto na niego zwrócić uwagę, gdyż podpisując umowę na dłuższy czas nie będziemy mogli jej rozwiązać bez ponoszenia kar umownych.

Prąd dla firmy – jak obniżyć ponoszone koszty?

Ceny prądu z roku na rok rosną i nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych latach sytuacja miała się poprawić. Przedsiębiorcy wyraźnie odczuwają wzrost cen – energia elektryczna i związane z nią koszty pochłaniają coraz większą część budżetu przedsiębiorców. Zastanawiasz się, co zrobić, aby płacić mniej? Istnieje na to kilka skutecznych sposobów:

Wybierz taryfę biorąc pod uwagę zużycie energii

Pierwszym krokiem w celu optymalizacji kosztów ponoszonych na prąd jest wybór taryfy prądu, z której korzysta przedsiębiorstwo. Dopasowana do dobowego zużycia prądu taryfa pozwoli na realne obniżenie rachunków.

Skorzystaj z dobrej oferty sprzedawcy prądu

Wysokość rachunków za prąd możemy również obniżyć decydując się na korzystną ofertę sprzedawcy prądu. Każdy z nich posiada inne stawki, dlatego zmiana dostawcy może zapewnić dodatkowe oszczędności.

Oferty dual fuel

Tego rodzaju oferta sprawdzi się w przypadku firm, które prowadząc działalność korzystają zarówno z prądu, jak i z gazu. Oferta duel fuel jest związana z zakupem prądu oraz gazu od jednego sprzedawcy i wiąże się z niższymi rachunkami, łatwiejszą kontrolą wydatków oraz mniejszą ilością formalności.

Doradztwo energetyczne

Doradztwo energetyczne jest usługą dedykowaną średnim i dużym firmom. Polega ono na skorzystaniu z pomocy specjalisty w dziedzinie energetyki w celu znalezienia skutecznego sposobu na redukcję rachunków za prąd. Wielu ekspertów oferuje rozwiązania polegające na wykonaniu audytu energetycznego oraz przygotowaniu planu dla danej firmy obejmującego np. modernizację oświetlenia.

Realne oszczędności dzięki fotowoltaice

Wszyscy przedsiębiorcy, którym zależy na znalezieniu skutecznego sposobu na oszczędności na rachunkach za prąd, powinni skorzystać z rozwiązania, jakim jest fotowoltaika dla firmy. Pozwala ona obniżyć rachunki za prąd nawet o 90%, a tym samym zyskać dodatkowe środki finansowe w budżecie firmowym. Dzięki instalacji fotowoltaicznej przedsiębiorcy zyskują także niezależność od dostaw prądu z zewnątrz oraz nie muszą przejmować się rosnącymi cenami energii elektrycznej przez długie lata.

Każdy, kto chce produkować własną, darmową i ekologiczną energię elektryczną, skorzystać może z oferty specjalistów od instalacji fotowoltaicznych. Sprawdź ofertę najlepszych specjalistów – pomoże w tym ranking firm fotowoltaicznych 2021.

Nasza oferta

Fotowoltaika

Bezpłatne porównanie ofert
PORÓWNAJ OFERTY

Pompy Ciepła

Bezpłatne porównanie ofert
PORÓWNAJ OFERTY

Magazyny energii

Bezpłatne porównanie ofert
PORÓWNAJ OFERTY

Kredyty/Pożyczki

Bezpłatne porównanie ofert
PORÓWNAJ OFERTY