Ranking pożyczek na OZE
Które marki paneli fotowoltaicznych są godne zaufania? Jak je rozpoznać?

Technologie bazujące na OZE, czyli odnawialnych źródłach energii, cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, lecz również przedsiębiorców i rolników. Inwestycja w rozwiązania takie jak fotowoltaika czy pompy ciepła wiąże się jednak z sporymi wydatkami początkowymi. Istnieje jednak kilka różnych sposobów finansowania fotowoltaiki i pomp ciepła, dzięki którym rozwiązania OZE stają się dostępne niemal dla każdego. Są to m.in. kredyt ratalny oraz pożyczka gotówkowa, które znaleźć można w ofercie banków. Chcesz wiedzieć, z którym bankiem najkorzystniej podjąć współpracę? Poniżej znajdziesz przygotowany przez naszych specjalistów ranking pożyczek na OZE 2022.

Santander Leasing

1 .
Wkład własny
min. 10%
Czas spłaty
12 - 120 msc
Nasza ocena:
4.9 /5
Pożyczka na
183 823,50 zł
Okres spłaty
47 msc
RRSO
5,50%
Koszt pożyczki
13 714,40 zł
Kwota do spłaty
197 537,90 zł

BRAK OPISU

Zalety pożyczki na fotowoltaikę Santander Leasing

  • Waluta finansowania - PLN lub EURO
  • Minimalna wartość instalacji – 15 000 PLN netto
  • Maksymalna wartość instalacji – 300 000 PLN netto

Wady pożyczki na fotowoltaikę Santander Leasing

  • Przy instalacjach do 50 000zł maksymalny okres leasingowania to 72 miesiące

Grupa De Lage Landen

2 .
Wkład własny
Udział własny
Czas spłaty
12 – 84 msc
Nasza ocena:
4.8 /5
Pożyczka na
183 823,50 zł
Okres spłaty
48 msc
RRSO
5,50%
Koszt pożyczki
15 538,09 zł
Kwota do spłaty
199 361,59 zł

Grupa De Lage Landen (DLL) –  DLL to globalny partner w zakresie finansowania środków trwałych, umożliwiający firmom łatwiejszy dostęp do sprzętu, technologii i oprogramowania, które pomagają im w rozwoju. Dostarczają trwałych i efektywnych rozwiązań finansowych, wraz ze spostrzeżeniami i doradztwem, które prowadzą do mądrzejszego i bardziej ekonomicznego wykorzystania środków trwałych. Mają ponad 50 lat doświadczenia w branży, więc rozumieją wyjątkowe potrzeby partnerów i klientów z całego świata i ciężko pracują, by dostarczać elastyczne rozwiązania, które spełnią ich potrzeby. DLL to jednostka zależna, w której całościowy udział ma Rabobank Group. Pierwsza spółka założona została w 1969 roku w Holandii, w Polsce obecność na rynku od  1996 roku. Finansowanie od małych, poprzez średnie do dużych transakcji

Zalety pożyczki na fotowoltaikę DLL

  • Produkt dla rolników (VAT’owców i Indywidualnych Gospodarstw Rolnych)
  • Produkt bardzo zbliżony do leasingu finansowego/kredytu (amortyzacja i odsetki kosztem – klient)
  • Sprzęt jest kupowany i fakturowany na pożyczkobiorcę,
  • Zabezpieczeniem pożyczki jest zastaw lub przewłaszczenie
  • Po spłacie wszystkich rat zabezpieczenie wygasa
  • Jeśli klient jest VAT’owcem – możliwość finansowania VAT’u

Lorem Ipsum es simplemente el texto de relleno de las imprentas y archivos de texto. Lorem Ipsum ha sido el texto de relleno estándar de las industrias desde el año 1500, cuando un impresor (N. del T. persona que se dedica a la imprenta) desconocido usó una galería de textos y los mezcló de tal manera que logró hacer un libro de texto

Metody finansowania inwestycji w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła

Inwestycja w zakup instalacji fotowoltaicznej oznacza poniesienie kosztów wynikających z zakupu komponentów, takich jak panele fotowoltaiczne, inwerter oraz pozostałych akcesoriów, a także z kosztów usługi, jaką jest montaż paneli na dachu lub na gruncie. Wydatki te, w zależności od wielkości instalacji, mogą wahać się w granicach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych (np. w przypadku farm fotowoltaicznych). Przedsięwzięcie można finansować w różny sposób:

  • ze środków własnych,
  • pożyczka na panele fotowoltaiczne z banków,
  • zakup ratalny,
  • leasing fotowoltaiki,
  • dotacje oraz preferencyjne pożyczki z programów rządowych.

Decydując się na określoną metodę finansowania warto rozważyć zarówno jej wady, jak i korzyści z niej płynące.

Pożyczka na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła – oferta banków

W ofercie banków coraz częściej można znaleźć pożyczki na zakup instalacji fotowoltaicznych oraz pożyczki na zakup pomp ciepła. To dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie posiadają odpowiedniej ilości środków finansowych lub nie chcą wydawać naraz dużej sumy, zachowując płynność finansową.

Wiele banków umożliwia również zaciągnięcie pożyczki na inwestycję OZE – korzystając z jednej, skonsolidowanej pożyczki można niekiedy sfinansować kilka różnych przedsięwzięć w odnawialne źródła energii. To wygodne rozwiązanie, bowiem uiszcza się jedną ratę do jednego banku.

Co warto wziąć pod uwagę decydując się na pożyczkę lub kredyt na fotowoltaikę lub pompy ciepła? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oprocentowanie kredytu. Ważne jest zarówno to, jakie jest RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), od którego zależna będzie rata kredytu, jak i to, czy oprocentowanie jest stałe czy zmienne w czasie. Wiele banków stawia również dodatkowe wymagania, takie jak ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych lub wymaga ponoszenia innych, dodatkowych opłat.

W znalezieniu najlepszego rozwiązania pomoże opracowany przez nas ranking pożyczek na fotowoltaikę i pompy ciepła.

Koszt pożyczki na fotowoltaikę

Decydując się na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych lub pomp ciepła inwestorzy muszą ponieść pewne koszty. Na szczęście całej sumy nie trzeba pokrywać od razu – skorzystać można powiem z pożyczki na OZE oferowanej przez banki. To z kolei wiąże się z koniecznością

Koszty, jakie należy ponieść na pożyczkę na fotowoltaikę zależeć będą od oferty banku, stopy oprocentowania, wysokości pożyczki, a także od dodatkowych opłat, jakie bank nakłada na pożyczkobiorcę. Szacuje się, że koszt pożyczki na fotowoltaikę wynosi około 10-15% wartości inwestycji. Skorzystanie z pożyczki ma również wpływ na tempo zwrotu z inwestycji.

Zakup paneli fotowoltaicznych zwraca się zazwyczaj po około 7 latach, zaś w przypadku skorzystania z rozwiązań takich jak pożyczka, zakup ratalny czy kredyt gotówkowy będzie to około 10 lat. Warto jednak wziąć pod uwagę, że kolejne lata (a jak wiadomo rozwiązania OZE posiadają bardzo długą żywotność) to czas zysków dla inwestorów, zatem pomimo wyższych kosztów i dłuższego czasu oczekiwania na zwrot z inwestycji, są to nadal bardzo opłacalne przedsięwzięcia.

Pożyczka na instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła dla firm

Instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła, magazyn energii oraz inne rozwiązania, które wykorzystują odnawialne źródła energii zapewniają przedsiębiorstwom korzyści finansowe, wizerunkowe, ekologiczne. Inwestując w rozwiązania takie jak np. fotowoltaika można zyskać oszczędności zapewniając sobie dostęp do niemal darmowej energii elektrycznej, stworzyć opinię firmy odpowiedzialnej ekologicznie, a także zatroszczyć się o naszą planetę.

Coraz więcej banków kieruje swoją ofertę do firm, które coraz częściej decydują się na rozwiązania bazujące na OZE. Dla firm skorzystanie z pożyczek oznacza zachowanie płynności finansowej, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na tego rodzaju formę finansowania inwestycji.

Firmy mogą również skorzystać z preferencyjnych pożyczek z różnych programów regionalnych lub krajowych, a także z leasingu OZE (więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym rankingu leasingów na OZE).

    Szybki kontakt
    Chcesz skonsultować się z inżynierem lub projektantem? Zostaw swoje dane.

    Nasza oferta

    Fotowoltaika

    Bezpłatne porównanie ofert
    PORÓWNAJ OFERTY

    Pompy Ciepła

    Bezpłatne porównanie ofert
    PORÓWNAJ OFERTY

    Magazyny energii

    Bezpłatne porównanie ofert
    PORÓWNAJ OFERTY

    Kredyty/Pożyczki

    Bezpłatne porównanie ofert
    PORÓWNAJ OFERTY