Ranking leasingów na OZE - leasing fotowoltaiki i pomp ciepła
Które marki paneli fotowoltaicznych są godne zaufania? Jak je rozpoznać?

Na posiadanie własnej instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła decydują się nie tylko klienci prywatni, lecz coraz częściej również przedsiębiorstwa. Wynika to przede wszystkim z oszczędności, jakie można dzięki nim uzyskać – powodują one pojawienie się dodatkowych środków finansowych w budżecie, które można przeznaczyć np. na inwestycje, rozwój firmy, zatrudnienie pracowników czy modernizację sprzętu, lecz również z budowania wizerunku firmy świadomej ekologicznie.

Koszt instalacji korzystającej z OZE – czy to pompy ciepła, czy fotowoltaiki, jest jednak sporym wydatkiem, dlatego wiele firm poszukuje sposobu finansowania tych inwestycji. Osoby fizyczne mają możliwość skorzystania z wielu programów wsparcia i dopłat, które nie są dostępne dla przedsiębiorców. W tym przypadku pozostaje zatem finansowanie ze środków własnych, skorzystanie z kredytu na OZE (najlepsze oferty znajdziesz sprawdzając ranking kredytów na OZE 2022), a także leasing fotowoltaiki lub pomp ciepła.

Santander Leasing

1 .
Wkład własny
min. 10%
Czas spłaty
12 -120 msc
Nasza ocena:
4.9 /5
Leasing na
149 450 zł
Okres spłaty
48 msc
RRSO
5,50%
Koszt leasingu
13 079,42 zł
Kwota do spłaty
162 529,42 zł

Santander Leasing – (dawniej BZ WBK Leasing), firma będąca wieloletnim liderem finansowania maszyn i urządzeń, znajduje się w ścisłej czołówce firm leasingowych. Jako uniwersalny leasingodawca oferuje finansowanie szerokiej gamy środków trwałych Klientom z sektora małych i średnich firm oraz Klientom korporacyjnym.

Zalety leasingu na fotowoltaikę - Santander Leasing

  • Waluta finansowania - PLN lub EURO
  • Minimalna wartość instalacji - 15.000 PLN netto
  • Maksymalna wartość instalacji - 300.000 PLN netto

Wady leasingu na fotowoltaikę - Santander Leasing

  • Finansują instalacje tylko do 50kW
  • Przy instalacjach do 50 000zł maksymalny okres leasingowania to 72 miesiące

Bank Millennium

2 .
Wkład własny
od 0% do 40%
Czas spłaty
48 - 96 msc
Nasza ocena:
4,8 /5
Leasing na
149 450 zł
Okres spłaty
48 msc
RRSO
5,50%
Koszt leasingu
14 987,33 zł
Kwota do spłaty
164 437,33 zł

Bank Millennium – jest ogólnopolskim, nowoczesnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć placówek, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. Wykorzystują najnowocześniejsze technologie i najlepsze tradycje bankowości, z powodzeniem konkurując we wszystkich segmentach rynku finansowego. Są bankiem cyfrowym, dążą do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce. Ich priorytetem jest ułatwianie codziennego życia klientom poprzez oferowanie im wygodnego i intuicyjnego dostępu do usług finansowych i pozafinansowych. Kluczem do wszystkich wprowadzanych przez Bank zmian jest klientocentryzm
i dbałość o najwyższej jakości doświadczenie użytkownika – uważne słuchanie klientów, obserwacja ich preferencji i testowanie z nimi usług w bankowym User-Experience Lab.

Zalety leasingu na fotowoltaikę Bank Millennium

  • Możliwość dostosowania raty miesięcznej do indywidualnych preferencji
  • Wniosek procesowany jest na bazie deklaracji o dochodach i składnikach majątku
  • Decyzja nawet w 15 minut
  • Atrakcyjne warunki ubezpieczenia

Wady leasingu na fotowoltaikę Bank Millennium

  • Obowiązkowe ubezpieczenie instalacji
  • Poręczenie wekslem lub poręczyciel
  • Nie akceptują najmu lub dzierżawy nieruchomości
  • Nie oferują Klientom pożyczki

Grupa De Lage Landen

3 .
Wkład własny
od 0% do 40%
Czas spłaty
48 - 84 msc
Nasza ocena:
4,75 /5
Leasing na
149 450 zł
Okres spłaty
48 msc
RRSO
5,50%
Koszt leasingu
15 066,18 zł
Kwota do spłaty
164 516,18 zł

Grupa De Lage Landen (DLL) –  DLL to globalny partner w zakresie finansowania środków trwałych, umożliwiający firmom łatwiejszy dostęp do sprzętu, technologii i oprogramowania, które pomagają im w rozwoju. Dostarczają trwałych i efektywnych rozwiązań finansowych, wraz ze spostrzeżeniami i doradztwem, które prowadzą do mądrzejszego i bardziej ekonomicznego wykorzystania środków trwałych. Mają ponad 50 lat doświadczenia w branży, więc rozumieją wyjątkowe potrzeby partnerów i klientów z całego świata i ciężko pracują, by dostarczać elastyczne rozwiązania, które spełnią ich potrzeby. DLL to jednostka zależna, w której całościowy udział ma Rabobank Group. Pierwsza spółka założona została w 1969 roku w Holandii, w Polsce obecność na rynku od  1996 roku. Finansowanie od małych, poprzez średnie do dużych transakcji

Zalety leasingu na fotowoltaikę DLL

  • Brak maksymalnej wartości instalacji
  • Minimalna wartość instalacji 20 000 PLN netto
  • Inwestycja poza „majątkiem” klienta (amortyzacja po stronie DLL)

Lorem Ipsum es simplemente el texto de relleno de las imprentas y archivos de texto. Lorem Ipsum ha sido el texto de relleno estándar de las industrias desde el año 1500, cuando un impresor (N. del T. persona que se dedica a la imprenta) desconocido usó una galería de textos y los mezcló de tal manera que logró hacer un libro de texto

Czym jest leasing fotowoltaiki i pomp ciepła?

Produkcja własnej energii elektrycznej oraz wytwarzanie ciepła z odnawialnych źródeł energii są sposobami na zapewnienie realnych zysków dla przedsiębiorstwa. Chronią one również przez wzrostem cen od dostawców energii elektrycznej czy podwyżkami cen materiałów grzewczych. Właśnie dlatego większość przedsiębiorców, którzy poszukują sposobu na oszczędności, bierze pod uwagę inwestycję w rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii.

W celu zakupu instalacji fotowoltaicznych przedsiębiorcy mają kilka opcji. Przede wszystkim mogą sfinansować inwestycję z własnych środków finansowych, wziąć kredyt gotówkowy lub wybrać leasing dla firm. Leasing jest formą finansowania inwestycji umożliwiającą dostęp do nabytych urządzeń bez konieczności ich zakupu. Leasingobiorca zyskuje prawo do korzystania z przedmiotu płacąc określoną w umowie, stałą kwotę przez określony czas.

Wiele banków przygotowało specjalne oferty leasingowe dla firm, w ramach których można uzyskać środki finansowe na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych lub pomp ciepła. Nasze zestawienie leasingów na OZE zawiera najlepsze oferty dla klienta biznesowego oraz dla rolników.

Zakup instalacji fotowoltaicznych ze środków własnych czy leasing na fotowoltaikę?

Nie da się ukryć, że przedsiębiorstwa zużywają ogromne ilości energii elektrycznej, co wiąże się z wysokimi, comiesięcznymi kosztami prowadzenia działalności gospodarczej. Rosnące ceny prądu sprawiają, że wydatki na ten cel stale rosną. Co więcej, nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych latach ceny przestały iść w górę. W związku z tym niezbędne jest podjęcie skutecznych kroków zmierzających do usamodzielnienia się w produkcji energii elektrycznej. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku pomp ciepła i cen materiałów grzewczych.

Koszt inwestycji w instalacje, które korzystają z odnawialnych źródeł energii, takich jak fotowoltaika czy pompy ciepła, wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym. W związku z tym konieczne jest znalezienie korzystnego sposobu jej finansowania. Z pomocą przychodzą banki oraz inne instytucje finansowe, które w swojej ofercie posiadają zarówno kredyt na fotowoltaikę, jak i leasing fotowoltaiki oraz innych urządzeń OZE.

Wiele firm staje przed dylematem, czy finansować zakup instalacji fotowoltaicznej ze środków własnych, czy zdecydować się na leasing. Oba rozwiązania mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Korzystanie z leasingu wydłuży nieco okres zwrotu z inwestycji. Zazwyczaj zwrot ten następuje po około 5 latach, zaś w przypadku leasingu to około 2 lata więcej – wszystko zależy od tego, ile prądu zużywamy, jaki jest okres spłaty, rzeczywiste oprocentowanie czy wkład własny. Leasing fotowoltaiki i pomp ciepła ma jednak swoje pozytywne strony – zapewnia firmie dostęp do instalacji bez konieczności ponoszenia całości wydatku na raz, a także gwarantuje płynność finansową przedsiębiorstwa oraz możliwość podejmowania innych inwestycji.

Pożyczka leasingowa, leasing finansowy a leasing operacyjny

Istnieje kilka sposobów finansowania fotowoltaiki za pomocą leasingu. Są to: leasing operacyjny, leasing finansowy oraz pożyczka leasingowa.

Leasing operacyjny polega na tm, że nie ma konieczności posiadania wysokiego wkładu własnego, a przedmiot leasingu pozostaje własnością leasingodawcy przez cały okres spłaty, do momentu wykupienia przedmiotu. Okres trwania umowy to minimum 40% okresu normatywnego amortyzacji. Płatność VAT może zostać rozłożona na raty.

Leasing finansowy na panele fotowoltaiczne wymaga większego wkładu własnego, jednakże to leasingobiorca jest właścicielem instalacji. W tym przypadku istnieje również możliwość elastycznego ustalenia czasu trwania umowy, jednak płatność VAT musi zostać dokonana z góry.

Pożyczka leasingowa to z kolei rozwiązanie podobne do kredytu bankowego, z tą różnicą, że jest ona oferowana przez firmy leasingowe, a warunki jej uzyskania są znacznie łatwiejsze.

Leasing na fotowoltaikę – poznaj korzyści

Leasing na fotowoltaikę ma swoje zalety. Co zyskują przedsiębiorcy decydując się na to rozwiązanie?

  • Możliwość uzyskania dostępu do instalacji fotowoltaicznej od razu – nie trzeba przekładać decyzji o inwestycji w czasie, zbierając na nie środki własne,
  • Zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa,
  • Brak wpływu na zdolność kredytową przedsiębiorstwa,
  • Minimalne formalności – łatwość uzyskania środków na OZE,
  • Natychmiastowe oszczędności – w wyniku redukcji kosztów ponoszonych na prąd pojawiają się dodatkowe środki finansowe, które przeznaczyć można na pokrycie raty leasingowej. Tym samym instalacja poniekąd spłaca się sama,
  • Zmniejszenie podatku – leasing na fotowoltaikę jest kosztem, zatem obniżeniu ulegają zobowiązania podatkowe leasingobiorcy.

Leasing na fotowoltaikę i pompy ciepła – czy warto?

Inwestycja w zakup instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła oznacza zyski dla przedsiębiorstwa oraz niezależność od podwyżek cen prądu i paliw opałowych. Jednocześnie tworzy proekologiczny wizerunek firmy, który przyciąga nowych klientów. To bardzo korzystna decyzja biznesowa, zapewniająca konkurencyjność rynkową.

Leasing na fotowoltaikę ułatwia dostęp do posiadania instalacji fotowoltaicznej, która pozwala na produkcję prądu na własne potrzeby, a tym samym na zmniejszenie wydatków na ten cel. Decydując się na leasing fotowoltaiki przedsiębiorstwo nie traci płynności finansowej, zyskuje natomiast korzyści ekonomiczne wynikające z działania instalacji fotowoltaicznej. Warto zainteresować się tym sposobem finansowania inwestycji – dostępna na rynku oferta jest bardzo szeroka i dopasowana do różnych potrzeb przedsiębiorców.

Leasing fotowoltaiki, pomp ciepła i OZE – porównaj oferty

Podjęcie decyzji o inwestycji w zakup instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła jest pierwszym, ważnym krokiem. Następnym jest wybór firmy leasingowej. Warto porównać różne oferty, sprawdzając elementy takie jak: maksymalna kwota leasingu, maksymalny okres leasingu na fotowoltaikę, wymagany wkład własny, oprocentowanie. Dokładne sprawdzenie szczegółów oferty leasingu na instalacje fotowoltaiczne i podjęcie właściwej decyzji może skutkować znacznym zmniejszeniem ponoszonych co miesiąc kosztów oraz przyspieszeniem tempa zwrotu z inwestycji.

Ranking leasingów na OZE – porównanie firm leasingowych

Chcesz wybrać najlepszą firmę leasingową? Dobry leasing paneli fotowoltaicznych i/lub pomp ciepła wiąże się z koniecznością przeszukania wielu ofert, sprawdzenia ich szczegółów. W celu ułatwienia zadania przygotowaliśmy ranking leasingów OZE, który zawiera zarówno wyspecjalizowane firmy leasingowe, jak i ofertę banków.

W zestawieniu zawarliśmy informację o maksymalnej kwocie kredytu, maksymalnym okresie spłaty, RRSO, wkładzie własnym, kosztach kredytu. Porównaliśmy różne aspekty ofert, aby ułatwić podjęcie najkorzystniejszej pod względem finansowym decyzji.

Oprócz leasingu na OZE możesz również skorzystać z kredytu na OZE – w wyborze najlepszej oferty pomoże przygotowany przez naszych ekspertów ranking kredytów na OZE 2021.

    Szybki kontakt
    Chcesz skonsultować się z inżynierem lub projektantem? Zostaw swoje dane.

    Nasza oferta

    Fotowoltaika

    Bezpłatne porównanie ofert
    PORÓWNAJ OFERTY

    Pompy Ciepła

    Bezpłatne porównanie ofert
    PORÓWNAJ OFERTY

    Magazyny energii

    Bezpłatne porównanie ofert
    PORÓWNAJ OFERTY

    Kredyty/Pożyczki

    Bezpłatne porównanie ofert
    PORÓWNAJ OFERTY