Ranking kredytów na OZE - kredyt na fotowoltaikę i pompy ciepła

Rozwiązania, które wykorzystują odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne. Z roku na rok coraz więcej klientów indywidualnych oraz biznesowych decyduje się na własną instalację fotowoltaiczną czy posiadanie pompy ciepła. Są to inwestycje, które pozwalają na uzyskanie realnych oszczędności powstałych w wyniku obniżenia rachunków za prąd czy za ogrzewanie. Co więcej, rośnie również świadomość ekologiczna społeczeństwa dotycząca konieczności ochrony środowiska naturalne, stąd rosnące zainteresowanie OZE.

Zakup instalacji fotowoltaicznej to spory wydatek, jednakże istnieje wiele sposobów finansowania inwestycji, które sprawiają, że może sobie na nią pozwolić praktycznie każdy z nas. Jedną z opcji jest kredyt ratalny na fotowoltaikę oraz pompy ciepła, który posiada w swojej ofercie wiele banków. Chcesz znaleźć najlepszy kredyt na panele fotowoltaiczne lub inne urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii? Sprawdź nasz ranking leasingów na OZE 2022.

Kredyt na fotowoltaikę na Alior Bank

1 .
Wkład własny
1 - 120 tys.
Czas spłaty
12 - 120 msc
Nasza ocena:
4,8 /5
Kredyt na
30 100 zł
Okres spłaty
120 msc
RRSO
5,85%
Koszy kredytu
9 484,40 zł
Kwota do spłaty
39 584,40

Alior Bank – jest na rynku od 2008 roku. Bank zarówno dla Klientów Indywidulanych jak również Biznesowych. W swojej ofercie ma konta osobiste, oszczędnościowe, produkty inwestycyjne, kredyty gotówkowe, ratalne, konsolidacyjne oraz ekopożyczki. W swojej działalności łączą zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym systematycznie wzmacniają pozycję rynkową i wyznaczają nowe kierunki rozwoju polskiej bankowości.

Zalety kredytu na fotowoltaikę Alior Bank

 • Możliwość dokupienia dodatkowych usług, odroczenie kredytu o 3 miesiące
 • Brak obowiązku zawarcia dodatkowej umowy ubezpieczenia
 • W przypadku spłaty całości lub części kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby Kredytobiorca poniósł je przed tą datą.
 • W przypadku spłaty części kredytu przed terminem określonym w umowie, po rozliczeniu wpłaconych środków przez Bank, okres kredytowania ulega skróceniu, a całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy. W takim przypadku nie jest wymagany aneks do umowy, a Bank prześle klientowi nowy harmonogram spłat.

Wady kredytu na fotowoltaikę Alior Bank

 • Zmienna stopa procentowa
 • Wyciąg z konta z ostatnich 6 miesięcy

Kredyt na fotowoltaikę Credit Agricole

2 .
Wkład własny
10 - 120 tys.
Czas spłaty
12 - 120 msc
Nasza ocena:
4,9 /5
Kredyt na
30 100 zł
Okres spłaty
120 msc
RRSO
5,59%
Koszy kredytu
9 022,18 zł
Kwota do spłaty
39 122,18 zł

Credit Agricole – Jesteśmy bankiem uniwersalnym, który od blisko 20 lat funkcjonuje na polskim rynku i jest jednym z najczęściej polecanych banków w Polsce. Działamy w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz w obszarze Consumer Finance. Jesteśmy częścią Grupy Crédit Agricole, która znajduje się wśród 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów, działa w 48 krajach na świecie i obsługuje ponad 52 milionów klientów.

Zalety kredytu na fotowoltaikę Credit Agricole

 • Brak prowizji za przyznany kredyt
 • Brak dodatkowych kosztów kredytu
 • Jeśli oprocentowanie Kredytu będzie wyższe niż odsetki maksymalne, Bank obniży oprocentowanie Kredytu do wysokości odsetek maksymalnych
 • Jeśli Klient spóźnia się ze spłatą Bank może wysłać do Klienta bezpłatną wiadomość SMS, jeżeli opóźnienie jest starsze niż 3 dni Bank może zadzwonić do Klienta, wysłać list lub może się u Klienta pojawić przedstawiciel Banku.

Wady kredytu na fotowoltaikę Credit Agricole

 • Żeby wcześniejsza spłata była zerowa Klient musi spełnić 2 warunki (jeżeli spłata następuje na więcej niż rok lub równo rok przed zakończeniem kredytu – Wcześniejsza spłata jest możliwa na indywidualny numer konta, inny niż ten na który Klient płaci raty.
 • Klient przystępuje do umowy grupowego ubezpieczenia od kradzieży dla Klientów Credit Agricole Bank Polska, ale nie ponosi kosztów sfinansowania składki ubezpieczeniowej

Kredyt na fotowoltaikę Santander

3 .
Wkład własny
80 tys.
Czas spłaty
12 - 120 msc
Nasza ocena:
4,79 /5
Kredyt na
30 100 zł
Okres spłaty
120 msc
RRSO
5,79%
Koszy kredytu
9 028,03 zł
Kwota do spłaty
39 128,03 zł

Santander – Jest jedną z największych grup finansowych i największym bankiem z kapitałem prywatnym w Polsce. Oferuje nowoczesne rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank ma jedną z największych sieci oddziałów i placówek partnerskich, jak również świadczy usługi poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych, konsekwentnie budując swoją markę zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia pozycji najlepszego banku dla klienta. Priorytetem Santander Bank Polska jest satysfakcja i lojalność klientów, dlatego Bank regularnie wprowadza do oferty innowacyjne funkcjonalności, które pomagają dbać o finanse osobiste oraz efektywnie zarządzać finansami firmowymi. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, usługi maklerskie, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Zalety kredytu na fotowoltaikę Santander

 • Bank akceptuje dochody Klientów w obcych walutach, brak prowizji przy wcześniejszej spłacie, stałe oprocentowanie
 • Możliwa wcześniejsza spłata bez dodatkowych opłat
 • Brak zawierania dodatkowych umów np. ubezpieczenie

Wady kredytu na fotowoltaikę Santander

 • W przypadku powstania zadłużenia przeterminowanego Bank zastrzega sobie możliwość przekazania danych Kredytobiorcy do Międzybankowej Informacji Gospodarczej

Kredyt na fotowoltaikę Inbank

4 .
Wkład własny
10 - 100 tys.
Czas spłaty
3 - 120 msc
Nasza ocena:
4,5 /5
Kredyt na
30 100 zł
Okres spłaty
120 msc
RRSO
5,79%
Koszy kredytu
16 069,36 zł
Kwota do spłaty
46 169,36 zł

Inbank – jest bankiem z Estonii, który w Polsce działa poprzez Oddział, za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 10 stycznia 2017 r.,  na zasadzie jednolitej europejskiej licencji bankowej. W Polsce Inbank specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań ratalnych m.in. dla sprzedaży bezpośredniej, sektora ubezpieczeniowego i medycznego, platform kredytowych oraz dla eCommerce.

Zalety kredytu na fotowoltaikę Inbank

 • Brak poręczeń, zabezpieczeń, podpisu współmałżonka
 • Akceptacja dochodu zagranicznego
 • Oferta Niska Rata – przez pierwsze pół roku w zależności od wysokości kredytu Klient płaci tylko prowizję w wysokości 49zł – kredyt do 30 000zł, 99zł – kredyt do 60 000zł, 149zł – kredyt do 80 000zł

Wady kredytu na fotowoltaikę Inbank

 • Wysoki koszt kredytu
 • Wcześniejsza spłata kredytu nie powoduje zmiany wysokości raty, tylko skrócenie okresu kredytowania

Lorem Ipsum es simplemente el texto de relleno de las imprentas y archivos de texto. Lorem Ipsum ha sido el texto de relleno estándar de las industrias desde el año 1500, cuando un impresor (N. del T. persona que se dedica a la imprenta) desconocido usó una galería de textos y los mezcló de tal manera que logró hacer un libro de texto

Panele fotowoltaiczne i pompy ciepła – sposoby finansowania

Inwestycja w zakup instalacji fotowoltaicznej to wydatek rzędu 25-40 tysięcy zł. Wiele osób decyduje się na finansowanie przedsięwzięcia ze środków własnych, jednakże nie każdy może sobie na tym pozwolić. Na szczęście istnieją również inne sposoby pokrycia kosztów w związku zakupu i usługi montażu fotowoltaiki. Są to:

 • zakup ratalny paneli fotowoltaicznych,
 • kredyt gotówkowy na instalacje fotowoltaiczne,
 • leasing fotowoltaiki,
 • dofinansowanie i preferencyjne pożyczki z programów regionalnych i rządowych.

Wybierając metodę finansowania warto zrobić rozeznanie i wybrać najkorzystniejszy finansowo sposób.

Kredyt na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła – oferta banków

Kredyty na zakup instalacji fotowoltaicznych oraz kredyt na zakup pomp ciepła są coraz częściej oferowane przez banki. Niekiedy za pomocą jednego kredytu finansować można kilka inwestycji w rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii. Taki skonsolidowany kredyt zdecydowanie ułatwia życie, gdyż płaci się jedną ratę kredytu do jednego banku.

Wiele banków posiada w swojej ofercie kredyty na OZE. Decydując się na finansowanie instalacji fotowoltaicznych czy pomp ciepła tą metodą powinno się wziąć pod uwagę oprocentowanie kredytu. Należy wziąć pod uwagę to, jakie jest RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – od niego zależeć będzie to, ile będziemy musieli zapłacić w trakcie trwania umowy kredytu z danym bankiem. Sprawdzi należy również, czy oprocentowanie kredytu jest stałe czy zmienne w czasie oraz czy konieczne jest ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych lub pokrywanie innych, dodatkowych opłat.

Chcesz znaleźć najtańszy kredyt na fotowoltaikę, pompy ciepła lub inne ekologiczne i innowacyjne rozwiązania? Sprawdź nasz ranking kredytów na fotowoltaikę i pompy ciepła.

Konsumencki kredyt na instalację fotowoltaiczną, kredyt na pompę ciepła – przez bank czy firmę monterską?

Montaż instalacji fotowoltaicznej zapewnia oszczędności na rachunkach za prąd, a także chroni przed wzrostem cen energii elektrycznej przez długie lata. Z kolei pompy ciepła to redukcja wydatków na materiały grzewcze. Wszystkie rozwiązania korzystające z odnawialnych źródeł energii to zarówno korzyści pod względem finansowym, jak i ekologicznym – czerpią one z niewyczerpalnych zasobów środowiska, a także nie emitują szkodliwych substancji.

Instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła czy magazyn energii to jednak spory wydatek początkowy, dlatego wiele banków oferuje rozwiązanie, jakim jest kredyt na fotowoltaikę, kredyt na pompę ciepła lub kredyt na OZE. Aby wybrać najlepszy kredyt skorzystać można z naszego rankingu kredytów na OZE lub zaczerpnąć pomocy firmy fotowoltaicznej. Firmy fotowoltaiczne bardzo często pomagają w znalezieniu najkorzystniejszego sposobu finansowania OZE, a także w wypełnianiu formalności. Pośredniczą również w kontakcie z bankiem w przypadku chęci ubiegania się o kredyt.

Wiele osób zastanawia się, czy samodzielnie udać się do banku w celu uzyskania kredytu na zakup paneli fotowoltaicznych lub pomp ciepła, czy skorzystać z pośrednictwa firmy montującej. Oba rozwiązania mają zarówno swoje wady, jak i zalety.

Kredyt na panele fotowoltaiczne z banku oznacza większą elastyczność wyboru oferty, a także możliwość połączenia kredytu na fotowoltaikę czy pompy ciepła z kredytem na inny cel np. na niewielki remont wykonany przy okazji montażu urządzenia. Z kolei kredyt na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła czy magazyny energii za pośrednictwem firmy monterskiej to wygoda – nie trzeba się przejmować poszukiwaniem najkorzystniejszego rozwiązania. To często również niższy koszt, bowiem firmy często mają wynegocjowane bardzo dobre warunki z bankami. Kredyt może być jednak zaczerpnięty wyłącznie na cel związany z zakupem i montażem urządzenia.

Czy można uzyskać darmowy kredyt na fotowoltaikę?

Kredyt gotówkowy na fotowoltaikę czy pompy ciepła wiąże się najczęściej z kosztami, które należy ponieść podczas spłaty. W związku z tym wiele osób zastanawia się, czy istnieje możliwość, aby uzyskać darmowy kredyt na fotowoltaikę?

Nie jest to rozwiązanie często spotykane, jednakże kredyt 0% na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych czy pomp ciepła jest oferowany przez niektóre firmy instalacyjne. Znajduje się on jednak wyłącznie w ofercie skierowanej do osób indywidualnych.

Jaki jest koszt kredytu na fotowoltaikę?

Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych lub pomp ciepła wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego często wybieranym rozwiązaniem jest kredyt na OZE. Jakie koszty ponoszą w związku ze skorzystaniem z oferty kredytowej inwestorzy?

Szacuje się, że rzeczywiste koszty kredytu na fotowoltaikę wynoszą ok 10-15% wartości inwestycji. Poniesione koszty są zależne od wybranej oferty, oprocentowania czy dodatkowych opłat, jakie trzeba ponieść decydując się na kredyt gotówkowy. Wpływa to również na tempo zwrotu z inwestycji – w przypadku zakupu instalacji z własnych środków okres ten wynosi około 7 lat, zaś skorzystania z kredytu – około 10 lat. Kolejne lata oznaczają wyłącznie zyski dla inwestorów. Jak widać, mimo podwyższonych kosztów, jest to nadal bardzo opłacalne przedsięwzięcie.

Kredyt na fotowoltaikę dla firm

Większość banków kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, nie pomijając przy tym jednak firm, które coraz częściej decydują się na posiadanie fotowoltaiki czy pomp ciepła. OZE zapewniają im pozytywny wizerunek, a także oszczędności finansowe w budżetach firmowych. Oprócz kredytów na zakup paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła i ich montaż przedsiębiorstwa moją liczyć na leasing fotowoltaiki – jeśli poszukujesz tego rodzaju usługi, sprawdź nasz ranking leasingu na OZE 2021.

Firmy mają możliwość skorzystania z kredytów preferencyjnych z różnych programów regionalnych lub krajowych.

Kredyt na fotowoltaikę z programów rządowych i regionalnych

Kredyt na panele fotowoltaiczne można uzyskać nie tylko z banku, lecz także z funduszy publicznych – z programów lokalnych i krajowych. Są one przeznaczone dla różnych grup beneficjentów, w tym przedsiębiorców, rolników, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowe i oferują korzystne warunki kredytowania, zachęcające do podejmowania decyzji o inwestycji w OZE.

Energia Plus – kredyt na fotowoltaikę dla firm

Jednym z programów oferujących kredyt na fotowoltaikę na korzystnych warunkach jest Energia Plus. Program ten skierowany jest do przedsiębiorców. Kwota wsparcia finansowego może wynieść od 500 tysięcy do 300 mln zł i jest przyznawana na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Okres kredytowania wynosi maksymalnie 15 lat.

Regionalne kredyty na fotowoltaikę

Oprócz programów ogólnokrajowych przedsiębiorcy mają również możliwość skorzystania z lokalnych programów oferowanych przez samorządy. Wiele z nich realizowanych jest z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska. W przypadku podjęcia decyzji o inwestycji w OZE, warto zrobić rozeznanie w różnych dostępnych opcjach.

  Szybki kontakt
  Chcesz skonsultować się z inżynierem lub projektantem? Zostaw swoje dane.

  Nasza oferta

  Fotowoltaika

  Bezpłatne porównanie ofert
  PORÓWNAJ OFERTY

  Pompy Ciepła

  Bezpłatne porównanie ofert
  PORÓWNAJ OFERTY

  Magazyny energii

  Bezpłatne porównanie ofert
  PORÓWNAJ OFERTY

  Kredyty/Pożyczki

  Bezpłatne porównanie ofert
  PORÓWNAJ OFERTY